Fotostrada.pl

Aparat cyfrowy Ricoh GR III + SanDisk 128 GB Extreme

Producent: Ricoh
Ocena: 0
Kod produktu: 008081
Ricoh GR III
    Aparaty kompaktowe
    APARATY CYFROWE
    Aparaty kompaktowe Pentax

Krótki opis

Aparat cyfrowy Ricoh GR III doskonały kompakt do street fotografii.

 

Cena: 3 849,00 zł 3849.00
ilość szt.
Dostępność: W magazynie:
Wysyłka w: Wysyłka w: 24 godziny

Opis

 Ricoh GR III doskonały kompakt do street fotografii

 


Nowy obiektyw wysokiej rozdzielczości

W modelu GR III zastosowano super płaski, składający się z sześciu elementów optycznych, obiektyw 18,3mm F2.8. Jego kąt widzenia wynosi 28mm (ekwiwalent 35mm) a maksymalny otwór przysłony F2.8. Konstrukcja optyczna z dwoma soczewkami asferycznymi o wysokiej refrakcji i niskiej dyspersji, minimalizuje aberrację chromatyczną i wszelkie zniekształcenia. Aparat obsługuje tryb zdjęć makro, a minimalna odległość ostrzenia wynosi 6 cm. Wyposażono go również w filtr ND (Neutral Density) pozwalający na dwustopniowe otwarcie przysłony. Jej 9-listkowa budowa pozwala uzyskać  efekt bokeh i głębi na zdjęciach realizowanych przy pełnym otwarciu przysłony oraz sfotografować promienie światła przy przymkniętej przysłonie.


 

 

Wysoka jakość zdjęć

GR III wyposażono w matrycę CMOS APS-C z symulatorem filtra AA oraz nowy silnik obrazu GR Engine 6. Dzięki 24.24 efektywnym megapikselom aparat oferuje jeszcze wyższą jakość zdjęć niż poprzednie modele z tej serii. GR III pozwala na zapisywanie 14-bitowych plików RAW. Aparat wyposażono również w akcelerator, który optymalizuje jakość danych przesyłanych przez przetwornik obrazu oraz pozwala uzyskać poziom czułości ISO 102400.

 

Hybrydowy system AF

GR III wyposażono w hybrydowy system autofocus (detekcja fazy i kontrastu).


Mechanizm Shake Reduction

Shake Reduction - trzyosiowy mechanizm kompensuje drgania ze skutecznością 4 kroków ekspozycji.

Dzięki mikroskopijnym drganiom matrycy symulator filtra AA (antyaliasingowego) zmniejsza efekt mory tak samo efektywnie jak standardowy filtr AA. Co więcej, pozwala użytkownikowi na samodzielny wybór poziomu redukcji lub całkowite wyłączenie tej funkcji.

 

Dotykowy wyświetlacz LCD

GR III wyposażono w duży wyświetlacz o przekątnej 3” pozwalający na wyświetlanie obrazu o rozdzielczości ok. 1,037,000 punktów. Po raz pierwszy w aparacie z tej serii zastosowano ekran dotykowy. Dzięki temu użytkownik zyskuje szybki dostęp do ustawień aparatu, może też wygodnie powiększyć wyświetlane zdjęcie. Na ekranie umieszczono specjalną warstwę ochronną ze wzmocnionego szkła, która umożliwia zminimalizowanie refleksów i rozbłysków. Tryb Outdoor View Setting pozwala na dostosowanie ustawień jasności wyświetlacza tak, aby ułatwić pracę w trudnych warunkach oświetleniowych.

 


 

Funkcja Image Control

Nowa funkcja Image Control ułatwia dostęp do opcji obróbki zdjęć, pozwala ustawiać tryby efektów w czasie wyboru ustawień zdjęcia. Użytkownik może skorzystać z 10 podstawowych trybów i szybko dostosować wybrane parametry, takie jak m.in. saturacja, odcień, kontrast czy ziarnistość. Zapisane parametry mogą być dodane do bazowych ustawień w funkcji Image Control.


Bezprzewodowa dwukierunkowa komunikacja LAN i Bluetooth

Dzięki bezprzewodowej komunikacji WLAN aparat można bardzo szybko parować ze smartfonem, tabletem czy komputerem. Po zainstalowaniu na urządzeniu mobilnym aplikacji Image Sync* użytkownik może wyświetlać na jego ekranie obraz rzeczywisty z aparatu, wyzwolić migawkę i przesłać szereg komend. Bezprzewodowe połączenie WLAN ułatwia również przesyłanie zdjęć na serwisy społecznościowe. Dużym ułatwieniem jest również możliwość korzystania z połączenia Bluetooth®. Dzięki niemu wystarczy jedynie wybrać tryb zdjęć w aplikacji Image Sync a aparat automatycznie wybudzi się z trybu uśpienia i zaktywuje bezprzewodowe połączenie WLAN. Aplikacja pozwala również umieścić na zdjęciach informacje dotyczące lokalizacji zebrane przez smartfon.


Pozostałe funkcje

Nagrywanie filmów w jakości Full HD (1920 x 1080 pixeli, 60 klatek na sekundę), format H.264.

Tryb crop

Możliwość obróbki zdjęć RAW w aparacie. GR III pozwala na dokonywanie różnych poprawek obrazów zapisanych w formacie RAW po zrobieniu zdjęcia i zapisanie ich jako nowy plik JPEG.

Funkcja Color Moiré Correction pozwalająca na eliminowanie efektu mory w trybie odtwarzania. 

Tryb zdjęć kompozytowych z interwałem pozwalający na uchwycenie jasnych smug gwiazd i księżyca.

GW-4 Wide Conversion Lens – konwerter szerokiego kąta (opcjonalny).

Kompatybilny z AF540FGZ II, AF360FGZ II, AF540FGZ, AF360FGZ i AF201FG.


 

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane

Akumulator DB-65  do Ricoh GR, GR II ,GR III Digital Akumulator DB-65 do Ricoh GR, GR II ,GR III Digital

Dostępność: W magazynie:

Wysyłka w: Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 185,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium