Fotostrada.pl

Adapter redukcja filtrowa 67-77mm

Producent: MASSA
Ocena: 0
Kod produktu: AKC001253
Adapter, redukcja filtrowa
    Redukcja filtrów
    FILTRY

Krótki opis

Adapter redukcyjny, umożliwiający zmianę średnicy posiadanego obiektywu na inną. Dzięki specjalnej budowie,  redukcja nie wyrabia się wraz z użytkowaniem, stale utrzymując swoją oś optyczną.

Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.
Dostępność: Na zamówienie:

Opis

Redukcja filtrowa 62-77mm


Pierwsza wartość to średnica obiektywu.
Druga wartość oznacza średnicę filtra/soczewki/konwertera, jaki chcemy przykręcić do naszego sprzętu.

Adapter redukcyjny, umożliwiający zmianę średnicy posiadanego obiektywu na inną. Dzięki specjalnej budowie, proponowana przez nas redukcja nie wyrabia się wraz z użytkowaniem, stale utrzymując swoją oś optyczną. 

Aluminium, z którego wykonywane są nasze redukcje, jest specjalnie czernione na głęboki, matowy odcień. Pochłania ono padające pod kątem światło, uniemożliwiając odbijanie się na powierzchni soczewek.

Redukcje gwintowe pozwalają na większą oszczędność przy zakupie akcesoriów fotograficznych, szczególnie filtrów efektowych czy konwerterów, a więc dodatków, z których nie korzysta się na co dzień. Stosując odpowiednio dobraną redukcję, wystarczy kupić jeden, interesujący nas filtr (najlepiej w większym rozmiarze) a następnie za pomocą odpowiednich redukcji dopasować go do wszystkich, posiadanych obiektywów.

Redukcje pozwalają zarówno zwiększyć, jak i zmniejszyć średnicę posiadanego obiektywu. Uwaga: przy stosowaniu redukcji w obiektywach szerokokątnych oraz przy redukcjach zmniejszających należy liczyć się z możliwym efektem winietowania lub z zawężeniem pola widzenia posiadanego obiektywu (redukcja zmniejszająca może fizycznie zasłaniać część soczewki).

Stosowanie redukcji niesie za sobą wiele wygód: odciąża nasz fotograficzny ekwipunek oraz czyni nasze akcesoria uniwersalnymi. Jest to szczególnie przydatne podczas wszystkich wyjazdów, kiedy nie chcemy zabierać ze sobą zbyt wiele sprzętu. Stosowanie redukcji jest łatwe i bardzo wygodne - pierścień nakręca się jak każdy inny filtr. Należy jednak mieć na uwadze, że stosowanie redukcji zwiększa prawdopodobieństwo powstawania odblasków między filtrem/konwerterem a obiektywem - każda redukcja, czy inny element pośredni oddala je od siebie, czyniąc bardziej podatnymi na flary i bliki.


Należy zwracać uwagę na oznaczenie, gdyż przykładowo redukcja 58-52mm NIE BĘDZIE działała "w drugą stronę" - nie umożliwi zamocowania do obiektywu o średnicy 52mm większego filtra o średnicy 58mm.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium