Fotostrada.pl
Poradnik - "Przysłona - głębia ostrości". 0
PORADNIK "Przysłona - głębia ostrości".

Opanowaliście podstawowe umiejętności z doboru parametrów naświetlania i rozumiecie jaki wpływ na finalne zdjęcie będą miały użyty czas naświetlania i ustawiona czułość? Potraficie skorzystać z korekcji naświetlania i wybrać sposób pomiaru światła? To dobrze, ponieważ tym razem zapraszamy do świata Prawdziwej Fotografii. Kolejny parametr jest najważniejszy. On najbardziej wpływa na wygląd finalnej fotografii. Przysłona to zespół lamelek, ułożonych pierścieniowo wokół osi obiektywu, która ma możliwość otwierać się i zamykać - dozując ilość światła wpadającego przez obiektyw na powierzchnię światłoczułąPrzysłona także ma wpływ na naświetlenie. W danych warunkach oświetleniowych na film czy matrycę ma wpaść odpowiednia ilość światła. Bazowa jest czułość ISO ustawiona dla matrycy lub czułość zakupionego filmu. Potem ważnym parametrem jest czas naświetlania. Załóżmy, że ustawimy taki czas, który w danych warunkach pozwoli nam wykonać, nieporuszone zdjęcie „z ręki”. Wskaźniki aparatu pokazują prześwietlenie.

czytaj całość »
Poradnik. Filtry B+W z serii T-PRO. Sprawdź mosiężną oprawę! 0
Filtry B+W T-PRO

W naszej ofercie, jako oficjalnego przedstawiciela w Polsce, znajdują się filtry nowej serii T-Pro B+W firmy Schneider-KreuznachFiltry fotograficzne są wyjątkowo cienkie i nie powodują winietowania nawet w skrajnie szerokokątnych obiektywach. Filtry fotograficzne są lekkie i znacząco odbiegają od filtrów klasycznych oprawach. Obecnie wykonywane są w tej technologii tylko filtry zabezpieczające i UV. Do wykonania lżejszych opraw zastosowano bardzo precyzyjne technologie obróbki. Dodajmy, że obróbka w mosiądzu nie jest procesem łatwym, zwłaszcza jeśli dotyczy precyzji rzędu dziesiątych części milimetra.

czytaj całość »
Nowość. Obiektyw Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM. Już u nas! 0
Nowość. Obiektyw Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM. Już u nas!

U nas kupisz obiektyw Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM od ręki z najnowszej dostawy prosto od Canon Polska. Jesteśmy jedynym autoryzowanym partnerem marki B+W w Polsce, stąd też dla dwóch pierwszych osób dorzucamy filterek B+W gratis! (oferta ograniczona czasowo do momentu wyłączenia przez sprzedawcę). Dodatkowo koszt transportu ponosi nasza firma!

czytaj całość »
Obiektyw Sony FE 35MM F1.8 w rękach naszego eksperta. 0
Obiektyw Sony FE 35MM F1.8 w rękach naszego eksperta.

Możemy stwierdzić w oparciu o testy, że obiektyw ten daje bardzo subtelne obrazowanie, które do niedawna było możliwe tylko w dwukrotnie droższych obiektywach segmentu pro. Mała głębia ostrościduża ostrość i wysoki kontrast łączą się w tym obiektywie z niewielkimi rozmiaramicichym systemem AF i odporną na wilgoć i kurz budową.

czytaj całość »
Poradnik - "Filtry polaryzacyjne. Porównanie." 0
Poradnik - "Filtry polaryzacyjne. Porównanie."

Filtr polaryzacyjny to niezbędny element naszego wyposażenia. To jedyny filtr, który znacząco zmienia wygląd obrazu poprzez redukowanie kontrastu i zwiększanie nasycenia barw. Obrazy stają się bardziej atrakcyjne wizualniePolaryzacja światła to jego uporządkowanie. Nasycenie zieleni roślinności, nasycenie koloru wody lub likwidacja odbicia z jej powierzchni, nasycenie koloru przedmiotów obserwowanych pod światło (blat stołu, podłoga itp.), nasycenie lakieru na samochodach i przedmiotach użytkowych. Jaki filtr powinniście zakupić. Jak najwyższej jakości! Te filtry bywają drogie, ale musicie wziąć pod ulgę, że to nie tylko jedna warstwa szkła jak w przypadku filtrów UV.

czytaj całość »
Poradnik - "Filtry fotograficzne. Na co zwrócić uwagę?" 0
Poradnik - "Filtry fotograficzne. Na co zwrócić uwagę?"

Firma Aster zdecydowała się na dystrybuowanie filtrów B+W i nasz sklep Fotostrada jest ich dystrybutorem na Polskę, dając gwarancję oryginalności pochodzenia. Jeśli więc zdecydujecie się na zakup, możecie wybrać właśnie na stronie Fotostrady filtr, który Was interesuje. Na początek powinien być to filtr UV, potem polaryzacyjny i czasami filtr szary.

czytaj całość »
Poradnik - "Jaki aparat wybrać?" 0
Poradnik - "Jaki aparat wybrać?"

Chcielibyście zrobić to jak najdokładniej. Chcielibyście, aby Wasze zdjęcia były coraz lepsze pod względem jakości. Nie macie wyjścia. Przed Wami zakup aparatu fotograficznego. To bardzo ważny moment. To bardzo ważna decyzja. Od tego, na co się zdecydujecie, zależeć będzie jakość wykonywanych fotografii, ale w jeszcze większym stopniu tempa, w jakim będziecie doskonalić swoje fotograficzne umiejętności.

czytaj całość »
Teleobiektyw Sony FE 200-600 MM F5.6-6.3 G OSS okiem naszego specjalisty. 0
Teleobiektyw Sony FE 200-600 MM F5.6-6.3 G OSS okiem naszego specjalisty.

Posiadacze aparatów bezusterkowych Sony, mają do swej dyspozycji bardzo bogaty asortyment optyki, który przewyższa ilością propozycji i zróżnicowaniem pozostałe systemy obecne na rynku. Pionierskie działania Sony na rynku między innymi pełnoklatkowych korpusów bezusterkowych i powolne wprowadzenie nowych szkieł było głośno krytykowane. Obecnie mamy bogaty asortyment, który poza standardowymi rozwiązaniami oferuje także swoiste „perełki”. Taką właśnie „perełką”, a raczej „perłą” jest obiektyw Sony FE 200-600MM F5.6-6.3 G OSS.

czytaj całość »
Poradnik - ,,Czy to hobby jest dla mnie? Fotografia od podstaw." 1
Poradnik - ,,Czy to hobby jest dla mnie? Fotografia od podstaw."

Tym artykułem rozpoczynamy poradnik fotografowania dla początkujących. Ilość zadawanych przez naszych czytelników pytań dotyczących podstawowego wyboru sprzętu i jego parametrów oraz wpływu ich zastosowania na zdjęcia jest tak duża, że musimy spróbować pomóc tym wszystkim początkującym, którzy poczuli fascynację fotografią. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium