Obiektyw Sony FE 35MM F1.8 w rękach naszego eksperta. 0
Obiektyw Sony FE 35MM F1.8 w rękach naszego eksperta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Możemy stwierdzić w oparciu o testy, że obiektyw ten daje bardzo subtelne obrazowanie, które do niedawna było możliwe tylko w dwukrotnie droższych obiektywach segmentu pro. Mała głębia ostrościduża ostrość i wysoki kontrast łączą się w tym obiektywie z niewielkimi rozmiaramicichym systemem AF i odporną na wilgoć i kurz budową.

Użytkownicy, którzy dokonali zakupu obiektywu Sony FE 35mm f1.8 zyskali unikalną możliwość separacji planów w optyce szerokokątnej, co nie jest bynajmniej regułą i wymaga dużego otworu przysłony. Do takiego obrazowania trzeba się przyzwyczaić i się go po prostu nauczyć. Używanie szkła 35mm na przysłonie f/1,8 wywołuje obawy o jakość kadru. Obawy niesłuszne. W tym obiektywie, przy nawet małej głębi ostrości możemy cieszyć się idealną ostrością tam, gdzie ją ustawiliśmy. Jeśli zaczniemy eksplorować ten obiektyw Sony, zauważymy także, że bardzo atrakcyjnym narzędziem w obrazowaniu jest najmniejsza odległość ostrzenia, wynosząca 22cm.

Obiektyw zbudowany jest bardzo solidnie i dostosowany wizualnie do takiego szkła jak opisywany niedawno Sony FE 85 mm f/1,8. Uszczelnienia oraz niewykonany z gumy pierścień ostrzenia, wpływają na odporność tej konstrukcji na starzenie i zużycie. Przetarcie wilgotną ściereczką usuwa wszelkie zabrudzenia. Wykonanie nie wzbudza żadnych obaw o jakość. Precyzyjnie spasowany tubus o długości 73mm i średnicy 65,5mm, waży 280g, co jak na tak duży otwór przysłony i obecność systemu AF jest rewelacją. Średnica mocowania filtra wynosi 55mm, co świadczy o jego wielkości.

Obiektyw Sony FE 35mm f1.8  zbudowany jest 11 elementów 9 grupach, z tego jedynie jedna soczewka jest soczewką asferyczną. Ostrość kreowanego obrazu zadziwia, ale jeszcze bardziej docenimy jakość rozmyć. Za aksamitne rozmycia odpowiada 9 listkowy mechanizm przysłony o okrągłym otworze. Takie rozwiązanie wpływa na delikatność obrazowania przenoszenie dużej rozpiętości tonalnej pomiędzy kolejnymi planami i rozmyciami.

Wspaniała konstrukcja, która dzięki cichemu systemowi AF, działającemu precyzyjnie i szybko nadaje się także do filmowania, co doceniło wielu fotografów i filmowców weselnych. Duża kultura obrazowania tego szkła sugeruje znacznie wyższą cenę, a obrazy z tego szkła przypominają te obiektywów w pełni profesjonalnych.


Nam zaimponowała łatwość użycia tego obiektywu podczas fotografowania rodzinnegoreporterskiegopodróżniczego czy krajobrazowego. Dzięki małej głębi ostrości możemy zastosować ten obiektyw także do portretów z wyraźnym umiejscowieniem portretowanej osoby w przestrzeni, która może pozostać niedopowiedziana, ginąc w nieostrościach. Zresztą chyba największą rekomendacją jest ilość sprzedawanych przez nas obiektywów Sony FE 35 mm f1.8.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium