Poradnik - "Filtry polaryzacyjne. Porównanie." 0
Poradnik - "Filtry polaryzacyjne. Porównanie."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filtr polaryzacyjny to niezbędny element naszego wyposażenia. To jedyny filtr, który znacząco zmienia wygląd obrazu poprzez redukowanie kontrastu i zwiększanie nasycenia barw. Obrazy stają się bardziej atrakcyjne wizualniePolaryzacja światła to jego uporządkowanie. Nasycenie zieleni roślinności, nasycenie koloru wody lub likwidacja odbicia z jej powierzchni, nasycenie koloru przedmiotów obserwowanych pod światło (blat stołu, podłoga itp.), nasycenie lakieru na samochodach i przedmiotach użytkowych. Można by tak bez końca. Nawet jeśli używacie super teleobiektywów do fotografowania małych ptaków, spróbujcie wykonać ich zdjęcie z użyciem filtra polaryzacyjnego. Likwidacja połysku na upierzeniu ptaka pozwoli jeszcze ładniej ukazać kolor piór. Filtr polaryzacyjny b+w jest niezbędny. W czasie wakacji lepiej używać go jako futra zabezpieczającego zamiast filtra UV. Dzięki temu Wasze zdjęcia różnić będą się od zdjęć innych, a od zdjęć ze smartfonów w szczególności. Ładne kolory, ciemny błękit nieba i piękne białe chmury to coś, co zachwyca każdego.

 

Jaki filtr powinniście zakupić. Jak najwyższej jakości! Te filtry bywają drogie, ale musicie wziąć pod ulgę, że to nie tylko jedna warstwa szkła jak w przypadku filtrów UV.

 

Co innego z filtrami polaryzacyjnymi. One muszą być drogie, bo ich budowa jest skomplikowana. To dwie szybki, pomiędzy którymi umieszcza się folię polaryzacyjną. Dwie warstwy szkła! Folia! Rozumiecie? Tu musimy postarać się o dobrej jakości produkt. Folie użyte w budowie filtra też są ważne. Polecamy szczególnie filtry B+W z folią Kasemann. Musicie pamiętać, że jeśli pomiędzy dwa szkła Schotta (niemiecki producent najwyższej jakości szkła), wsadzimy folię Kasemann'a i dodatkowo zadbamy o uszczelnienie boczne takiej konstrukcji, aby folia polaryzacyjna nie ulegała zawilgoceniu, to komplikacja takiej budowy musi pociągać za sobą koszty produkcji i w efekcie wysoką jakość obrazu!

W naszym sklepie filtry B+W są oryginalnyminiepodrobionymi produktami, gdyż nasza firma jest dystrybutorem filtrów B+W
na Polskę. W handlu znajdują się podróbki, które bardzo przypominają oryginały, ale nie dają takiej jakości.

 

Oczywiście musicie pamiętać, aby kupowany filtr, był filtrem cyrkularnym (kołowym), a nie linearnym, co ma wpływ na system pomiaru światła i elektronikę. Skuteczność filtra, jego możliwości tłumienia odbić, redukcji kontrastu itd. mogą znacząco się różnić. Z naszego doświadczenia wynika, że pomimo produkcji z tego samego szkła, firmy takie jak B+W robią filtry polaryzacyjne lepsze niż inni producenci. Stopień redukcji odbić i nasycenia barw potrafi być większy.

W ofercie znajduje się kilka rodzajów filtrów polaryzacyjnych. Zacznijmy od najlepszych. Najbardziej godnym uwagi jest filtr polaryzacyjny B+W HTC KSM MRC NANO XS-PRO DIGITAL. Oznaczenie KSM ujawnia zastosowanie totalnie hi-endowej folii Kasemann'a. Do tego dochodzą takie technologie jak cienką, mosiężną, gwintowana dwustronnie oprawa, mała utrata światła od 1 do 1,5 przysłony, powłoka nano ułatwiająca czyszczenie i odporna na wilgoć. Powłoka nano jest zewnętrzną warstwą ochronną, która jest standardowo we wszystkich filtrach b+w XS-Pro Digital. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii w zewnętrznej warstwie ochronnej filtry b+w odznaczają się dużo mniejszą powierzchniową przyczepnością wody i pary wodnej. Czyszczenie filtra jest prostsze i szybsze niż kiedykolwiek przedtem. MRC nano posiada ulepszoną zewnętrzną ósmą warstwę. To sprawia, że to najdroższe filtry, ale jakość musi mieć swoją cenę. Jeśli kupujecie dobry obiektyw, powinniście pamiętać o dobrych filtrach.

Drugim wartym zainteresowania jest filtr B+W FILTR POLARYZACYJNY HTC KSM MRC F-PRO. Ma grubszą oprawę i właściwie poza ósma warstwą nano nie różni się od filtra b+w XS-PRO. Jakość obrazu na najwyższym [poziomie, zachowana neutralność barwna i gwarancja uzyskiwania nasyconych obrazów.

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Pamiętajcie o oryginalności produktów. Nie starajcie się na siłę zaoszczędzić, ponieważ wszystko,
co umieszczacie przed obiektywem, ma wpływ na jakość obrazu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium