Fotostrada.pl
FILTRUJ:
Dostępność

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Obiektywy Canon to doskonała jakość, najwyższa precyzja wykonania, nowoczesne technologie i świetna optyka. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą produktów tej renomowanej japońskiej marki.

Szkła dla każdego

Firma Canon oferuje bogaty zestaw obiektywów do wszystkich zastosowań. Wśród nich są szkła stałoogniskowe EF oraz zmiennoogniskowe EF (zoomy), obiektywy szerokokątne oraz teleobiektywy. Poszczególne linie produktów to konstrukcje przeznaczone dla amatorów, bardziej zaawansowanych entuzjastów fotografii oraz profesjonalistów (obiektywy klasy „L”). To sprzęt, który doskonale sprawdza się podczas wykonywania fotoreportaży, sesji zdjęciowych w studiu, a także fotografowania przyrody, krajobrazów i architektury.

Dopasuj obiektyw do twojej lustrzanki

W ofercie firmy Canon znajdziemy obiektywy przeznaczone do różnych typów lustrzanek. Do aparatów pełnoklatkowych będą pasować produkty z symbolem EF (EF to skrót od Electro Focus, który oznacza elektroniczną regulację ostrości). Sprawdzą się one również w aparatach z mniejszą matrycą (typu APS-C), a także w bezlusterkowcach (po zamontowaniu odpowiedniego adaptera). Z myślą o lustrzankach z matrycą APS-C firma Canon stworzyła linię lekkich i wygodnych w użytkowaniu obiektywów typu EF-S, które pokrywają zakres ogniskowych od 16 mm do 300 mm. Warto pamiętać, że ten rodzaj mocowania nie będzie pasował do aparatów pełnoklatkowych. Najnowszy typ obiektywów Canon to produkty z mocowaniem RF. Te niewielkie i poręczne konstrukcje są przeznaczone do użytku w aparatach bezlusterkowych.

Obiektyw Canon do różnych zastosowań

Najbardziej uniwersalny typ obiektywów to konstrukcje zmiennogniskowe, pozwalające na zmianę szerokości kąta widzenia fotografowanej sceny. Taki sprzęt zastępuje nam kilka obiektywów stałoogniskowych. W ofercie firmy Canon znajdziemy szeroki wybór tego rodzaju produktów – zarówno zmiennoogniskowe obiektywy szerokokątne, jak i teleobiektywy. Producent oferuje także wiele konstrukcji stałoogniskowych o różnej jasności. Do wyboru mamy obiektyw szerokokątny lub ultraszerokokątny, konstrukcje standardowe i przeznaczone do wykonywania portretów, a także duże i ciężkie tele- i superteleobiektywy, które świetnie sprawdzają się w fotografowaniu ze znacznych odległości. Przy wyborze tego rodzaju produktów warto zwrócić uwagę na wielkość maksymalnego otworu względnego przysłony. Im jaśniejszy obiektyw wybierzemy, tym będzie on zwykle większy i cięższy.

Konstrukcje do zadań specjalnych

Obiektywy do Canona to także konstrukcje specjalistyczne. Wśród nich są obiektywy TS-E, z korekcją perspektywy i regulacją głębi ostrości (typu „tilt-shift”), które idealnie nadają się do fotografowania architektury oraz wnętrz. Zestaw sprzętu fotograficznego warto też uzupełnić o obiektyw typu „rybie oko”, charakteryzujący się bardzo szerokim kątem widzenia (180 stopni). Canon ma także w swojej ofercie obiektywy do makrofotografii, które pozwalają na wykonywanie zdjęć bardzo małych obiektów lub detali z niewielkich odległości. Do fotografii sportowej i przyrodniczej przyda się też telekonwerter od Canona, czyli urządzenie zwiększające długość ogniskowej teleobiektywów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium