Nikkor Z 40mm f2

Fotostrada Nikkor Z 40mm f2
    Mocowanie Nikon Z

Krótki opis

Ultrakompaktowy obiektyw stałoogniskowy, na którym można polegać z dowolnym aparatem Nikon Z w niemal każdej sytuacji. Obiektyw Nikon Z 40mm f/2 to wystarczająco szeroki do pracy ulicznej, krajobrazów i wnętrz, ale też wystarczająco kompaktowy, aby uzyskać autentyczne portrety i zdjęcia

Dostępność: W magazynie:
Wysyłka w: Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 250,00 zł 1250.00
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: Nikon
Kod produktu: 006811

Opis

Obiektyw Nikon Z 40 mm f/2 

 

Ultrakompaktowy obiektyw stałoogniskowy, na którym można polegać z dowolnym aparatem Nikon Z w niemal każdej sytuacji. Obiektyw Nikon Z 40mm f/2 to wystarczająco szeroki do pracy ulicznej, krajobrazów i wnętrz, ale też wystarczająco kompaktowy, aby uzyskać autentyczne portrety i zdjęcia. Ma jasną maksymalną przysłonę f/2, która bez problemu przy słabym oświetleniu, zatrzyma szybką akcję i oddzieli obiekt od tła za pomocą pięknego efektu bokeh. I robi to wszystko z przejrzystością, spójnością i jasnością, to wszystko Nikon Z.

 

obiektyw-nikon-z-40mm-f2

 


40 mm przy formacie FX oraz 60 mm przy formacie DX - Nikon Z 40 mm f2

 

Nikon-z-40-mm-f2

 

Siedząc między dwiema cenionymi ogniskowymi, 35 mm i 50 mm, obiektyw Nikon Z 40mm f/2 ma mocne strony każdej z nich. Wykonuje naturalnie wyglądające portrety i zbliżenia, jak 50 mm, ale jest również wystarczająco szeroki, aby fotografować w pomieszczeniach, na ulicy lub w tłumie, jak 35 mm. W aparacie Z formatu DX ma pole widzenia 60 mm*, kolejną uniwersalną ogniskową do wszystkiego, od portretów po zdjęcia uliczne.

 

obiektyw-nikon-z-40-mm-f2

 
Fotografuj po godzinach


Większe mocowanie Z pozwala jeszcze lepiej gromadzić światło dzięki szerokiej przysłonie f/2. Uchwyć nastrój słabo oświetlonych sytuacji z wyrazistością i ostrością oraz używaj krótszych czasów otwarcia migawki, aby zamrozić akcję bez poświęcania jasności. Cichy system autofokusa w obiektywie NIKKOR Z 40mm f/2 znacznie tłumi ruchy ostrości, aby zapobiec zmianom kąta widzenia podczas nagrywania. Dokonasz płynnych regulacji przysłony za pomocą pierścienia sterującego bez klikania, aby uzyskać naturalną zmianę jasności.


Szybkie, pewne skupienie

Jeśli chodzi o autofokus, Nikon Z 40mm f/2 to szybki i cichy obiektyw. Nowy silnik krokowy o wysokim momencie obrotowym działa z zawrotną szybkością w niemal ciszy, niezależnie od tego, czy używany jest AF z detekcją oka, czy ciągłe śledzenie obiektu. Gładki pierścień sterujący bez klikania można dostosować do sposobu fotografowania. Użyj go do precyzyjnego ręcznego ustawiania ostrości lub do regulacji przysłony, ISO lub kompensacji ekspozycji.


Odporny na kurz i wilgoć

Tubus obiektywu i wszystkie ruchome części zostały zaprojektowane z dbałością o odporność na kurz i krople oraz uszczelnienie, które zapobiega przedostawaniu się kurzu i kropel wody do obiektywu


Doskonała głębia - Nikon Z 40 mm f/2


Spraw, by obiekt wyróżniał się na pięknie rozmytym tle. Mała głębia ostrości f/2 jest wzmocniona przez dziewięć listków przysłony obiektywu, tworząc naturalny efekt bokeh. Obiektyw NIKKOR Z 40mm f/2 wynagradza cię za zbliżenie się do fotografowanego obiektu. Piękny efekt bokeh obiektywu jest uwydatniony z bliższych odległości, co zapewnia fotografowanemu obiektowi niemal trójwymiarową separację.

 

 Obiektyw-nikon-z-40-mm-f2

Jaka technologia została użyta w obiektywie Nikon Z 40 mm f/2:


Soczewka asferyczna o zakrzywionej powierzchni. Służy do redukcji aberracji i uzyskania bardziej kompaktowego rozmiaru obiektywu. Soczewki asferyczne minimalizują komę i inne rodzaje aberracji obiektywu, nawet gdy są używane z najszerszą przysłoną. Są one szczególnie przydatne w korygowaniu zniekształceń w obiektywach szerokokątnych i przyczyniają się do uzyskania lżejszej, bardziej kompaktowej konstrukcji poprzez zmniejszenie liczby niezbędnych elementów standardowych (sferycznych). Soczewki asferyczne korygują te zniekształcenia poprzez ciągłą zmianę współczynnika załamania światła od środka soczewki.


W obiektywie Nikon Z 40 mm f/2 podczas ustawiania ostrości przesuwa się tylko wewnętrzna grupa soczewek. Dzięki temu obiektywy Nikon nie zmieniają rozmiaru podczas działania AF, co pozwala na stosowanie kompaktowych, lekkich obiektywów umożliwiających bliższe odległości ogniskowania. Mechanizm elektromagnetycznej przesłony w tubusie obiektywu zapewnia bardzo dokładną elektroniczną kontrolę przesłony lub listka przysłony podczas korzystania z automatycznej ekspozycji podczas zdjęć seryjnych. Dodatkowo obiektyw Nikon Z 40 mm f2 wykorzystuje silnik krokowy, który zapewnia szybki, dokładny, płynny i cichy autofokus ze zredukowanymi wibracjami. Ten cichy system napędowy sprawia, że obiektywy idealnie nadają się do nagrywania filmów.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium