Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 

Aparaty natychmiastowe pozwalają cieszyć się gotowymi, utrwalonymi na papierze fotografiami chwilę po wykonaniu zdjęcia. W naszej ofercie dostępne są produkty takich producentów jak FujiFilm, Polaroid  i Canon. Oprócz aparatów polecamy też wkłady do kompaktów natychmiastowych, kieszonkowe drukarki do wykonywania odbitek ze zwykłych cyfrówek i smartfonów oraz albumy do zdjęć.

Magia zdjęć natychmiastowych

Fotografia natychmiastowa czerpie pełnymi garściami z tradycyjnej fotografii analogowej. Kiedyś była jedynym sposobem, by błyskawicznie zobaczyć obrazy utrwalone na materiale światłoczułym. Takie możliwości zapewniał legendarny aparat Polaroid – niespełnione marzenie wielu amatorów pstrykania. Obecnie aparaty natychmiastowe przeżywają renesans. Moda na taki sposób fotografowania pojawiła się w Japonii i szybko opanowała cały świat.

Kompakty z natychmiastowym wydrukiem pozwalają na tworzenie zdjęć o swoistej – innej od ich cyfrowych odpowiedników – estetyce. Taka zabawa z fotografią ma swój wyjątkowy klimat. Jej zwolennicy mówią o magii zdjęć utrwalanych w klasycznej papierowej formie, w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu. Ten sposób fotografowania wyzwala kreatywność i zachęca do eksperymentowania.

Praktyczne i łatwe w obsłudze

Aparat do fotografii natychmiastowej to nie tylko gadżet, ale też praktyczne narzędzie:

  • wielu twierdzi, że odbitki i wydruki zdjęć ogląda się wygodniej niż zdjęcia na ekranie,
  • utrwalane na papierze fotografie świetnie sprawdzają się też jako trwała pamiątka z różnych spotkań i uroczystości,
  • odbitki wyeksponowane na półce, noszone w portfelu lub zebrane w albumie będą stale cieszyć oko i przypominać o wyjątkowych chwilach utrwalonych na zdjęciach.

Do wykonywania fotografii kompaktami natychmiastowymi nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności. To urządzenia niezwykle proste w obsłudze i w pełni zautomatyzowane. Pozwalają robić udane zdjęcia bez zawracania sobie głowy ekspozycją, ostrością czy innymi ustawieniami. Wystarczy wykadrować i nacisnąć spust migawki. Resztę zrobi za nas aparat fotograficzny. Natychmiastowy efekt pozwoli od razu cieszyć się zdjęciami wspólnie ze znajomymi.

Który aparat natychmiastowy wybrać?

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje aparatów do fotografii natychmiastowej. Do wyboru mamy modele o wielu kształtach i kolorach. Niektóre przypominają wyglądem protoplastów sprzed lat, inne to korpusy w nowoczesnej stylistyce. Wiele z nich wyposażonych jest w dodatkowe pokrowce oraz akcesoria.

W klimacie fotografii tradycyjnej

Podstawowe i najtańsze modele to klasyczne urządzenia analogowe, bez większej możliwości wpływania na parametry wykonywania zdjęć. Aparat utrwala obraz bezpośrednio na papierze, a każde wykonane nim zdjęcie jest unikalne – powstaje tylko w jednym egzemplarzu. Takie zdjęcia wyróżnia charakterystyczna jakość obrazu, którą wielu tak uwielbia.

Droższe to bardziej  skomplikowane konstrukcje. Oprócz utrwalania zdjęć na papierze zapisują też fotografie na karcie pamięci. Cyfrowy aparat z natychmiastowym wydrukiem często wyposażony jest również w wyświetlacz, dający możliwość podglądu zdjęć przed utrwaleniem ich na odbitce. Dzięki temu nie stracimy papieru na nieudane kadry. Taki kompakt pozwala też na wydruk fotografii w kilku egzemplarzach.

Wiele opcji do wyboru

Najprostszy aparat do zdjęć natychmiastowych wyposażony jest w kilka podstawowych trybów pracy. Bardziej zaawansowany kompakt daje możliwość zapanowania nad ekspozycją, wyposażony jest też w szereg dodatkowych ustawień m.in. różne tryby działania lampy błyskowej, opcję dodawania efektów specjalnych lub możliwość nagrywania filmów. Do niektórych modeli producenci dołączają dodatkowe soczewki na obiektyw, pozwalające na wykonywanie selfie lub zdjęć typu makro.

Pamiętaj o papierze

Warto pamiętać, że do wykonania odbitek niezbędny jest światłoczuły papier, dostępny w postaci specjalnych wkładów. Do różnych rodzajów aparatów pasują różne rodzaje, rozmiary i formaty takich akcesoriów. Wśród nich są materiały matowe i błyszczące, wkłady z kolorowymi ramkami oraz papier do fotografii czarno-białej. Pakowane są w zestawach po 10, 20, 50, a nawet 100 sztuk.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium