Fotostrada.pl
Filtry B+W jakie są różnice pomiędzy serią Basic / Master / T-Pro ? 0
Filtry B+W jakie są różnice pomiędzy Basic / Master / T-Pro

Filtry fotograficzne już od wielu lat zajmują swoje stałe miejsce wśród fotografów bez znaczenia na ich poziom "wtajemniczenia". Niemiecka marka B+W to filtry premium, które są cenione przez społeczność za ich jakość wykonania i walory użytkowe. Wśród nich możemy znaleźć filtry dla fotografa amatora dopasowane do jego budżetu i możliwości jak również takie, które umożliwią profesjonaliście wznieść fotografie na jeszcze wyższy poziom.

Filtry fotograficzne B+W możemy podzielić na 3 główne segmenty

Jak widać każdy rodzaj filtra kierowany jest do innego typu odbiorcy. Dla przykładu Basic będzie świetnym wyborem dla amatora lub pół-profesjonalisty, czyli osób których fotografia nie jest głównym źródłem dochodu. Jednak niech nas nie zmylą pozory, ponieważ nawet filtry z rodziny "BASIC" są to produkty premium o wysokiej jakości wykonania. Filtr z linii Basic będzie dużo lepszy niż rozwiązania konkurencyjne z podstawowych lub średnich segmentów.

Filtry z linii Master oraz T-Pro to produkty dedykowane dla profesjonalnych fotografów, którzy wiedzą co można z ich pomocą wycisnąć ze zdjęć. Dodatkowo T-Pro posiada 5 letnią gwarancję oraz najwyższą jakość wykonania.

 

Różnice i kompatybilność filtrów fotograficznych B+W

 

Powłoki filtrów fotograficznych B+W

Filtry B+W występują w dwóch wariantach powłoki - MRC oraz MRC Nano. Technologia ta jest kluczowa dla jakości filtra. Gwarantuje również brak zniekształceń koloru czy winietowania. Powłoka MRC gwarantuje także spływanie cieczy ze szkła oraz jednocześnie chroni go przed kurzem i brudem co sprawia że czyszczenie jest łatwiejsze niż w filtrach bez specjalnej powłoki.

 

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że tym krótkim materiałem choć trochę przybliżyliśmy filtry fotograficzne marki B+W oraz różnice jakie zachodzą między seriami Basic, Master, T-Pro. W kolejnym wpisie przyjrzymy się rodzajom filtrów. Pod lupę weźmiemy wszystkie dostępne u producenta rodzaje filtrów od ochronnych po połówkowe czy szare ND.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium