Fotostrada.pl
FILTRUJ:
Dostępność
Cena
 • od
  do
Aparat jednorazowy Fujifilm Quick Snap Flash 400/27 Aparat jednorazowy Fujifilm Quick Snap Flash 400/27
Producent: FujiFilm

Dostępność: W magazynie:

Wysyłka w: 3 dni

Cena: 97,00 zł
szt.
zobacz więcej
Aparat Jednorazowy Kodak Fun Saver Flash 27+12 Aparat Jednorazowy Kodak Fun Saver Flash 27+12
Producent: Kodak

Dostępność: W magazynie:

Wysyłka w: Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 97,00 zł
szt.
zobacz więcej

Kategoria Aparaty Jednorazowe obejmuje analogowe jednorazowe aparaty fotograficzne z fabrycznie załadowanym filmem fotograficznym. To idealny sprzęt dla ciebie, jeśli podczas imprezy lub wyjazdu nie chcesz używać urządzeń cyfrowych lub ciężkiego aparatu, ale chcesz cieszyć się łatwością robienia niecodziennych zdjęć, w tym sportowych i podwodnych.

Aparat fotograficzny jednorazowy – przygoda i oryginalność

Chcesz rozpocząć przygodę z fotografią analogową, a nie wiesz jak? Technologia analogowa wydaje ci się trudna lub niedostępna? Wypróbuj aparat jednorazowy. Możesz wybrać spośród kilku rodzajów aparatów: do klasycznego fotografowania, do fotografii w ruchu, w trudnych warunkach atmosferycznych, a nawet pod wodą. Jednorazowy aparat posiada wszystko to, co konieczne do wykonania niepowtarzalnych zdjęć analogowych, jest lekki i kompaktowy oraz prosty w obsłudze.

Jednorazowy aparat fotograficzny to oryginalny prezent dla wszystkich – dzieci, nastolatków, dorosłych, a nawet seniorów. Ten wyjątkowy sprzęt fotograficzny z pewnością zaskoczy obdarowaną osobę, ponieważ w erze urządzeń cyfrowych niewielu spodziewa się takiego podarku. Jednorazowy aparat to nie kolejne urządzenie służące do wszystkiego. Wręcz przeciwnie, to coś wyjątkowego na wyjątkowe okazje: studniówkę, wieczór panieński czy imprezę urodzinową.

Istotną rolę w obecnej popularności jednorazowych aparatów fotograficznych odgrywa nostalgia. Dojrzałym osobom jednorazowy aparat przypomni dzieciństwo lub młodość, gdy fotografia analogowa była standardem. Zaś dla dzieci i młodzieży jednorazowy aparat to intrygujący gadżet. Dzieci nie tylko dowiedzą się w praktyce, jak działa mało im znana technologia, ale także będą czerpać radość podczas zabaw z wodą – tutaj przyda się aparat wodoszczelny jednorazowy lub aparat podwodny jednorazowy.

Jednorazowy aparat nie znaczy, że możesz go mieć tylko jeden raz. Jednorazowy to znaczy tyle, że za każdym razem możesz cieszyć się innym typem aparatu tej kategorii. Wypróbuj aparaty z różnymi parametrami, w tym aparat wodoszczelny, nawet jeśli nie planujesz fotografować pod wodą. Wodoodporny lub wodoszczelny korpus chroni przed wilgocią lub deszczem. Zawsze warto go mieć pod ręką, jeśli nie ma pewności, że warunki fotografowania będą optymalne.

Aparat fotograficzny jednorazowy – tradycja i solidność

Aparaty jednorazowe dostarczają liderzy technologii analogowej, tacy jak renomowana firma FujiFilm i kultowa marka Kodak. Możesz mieć pewność, że filmy fotograficzne ich produkcji wiernie odwzorują barwy i kształty fotografowanych obiektów. 

Oto kilka wartych zapamiętania danych technicznych aparatów jednorazowych:

 • format klatki filmu: 35 mm
 • liczba klatek filmu: 27+
 • wysoka czułość filmu: najczęściej od 400 do 800 ASA
 • klasyczny analogowy wizjer
 • wbudowana lampa błyskowa w większości modeli
 • wbudowany obiektyw odporny na zarysowania
 • automatyczna ostrość
 • wodoszczelność i wodoodporność dedykowanych modeli: do 35 stóp (10 metrów)
 • wywołanie filmów kolorowych w procesie C-41.

Kilka technicznych porad, o których warto pamiętać używając jednorazowego aparatu fotograficznego:

 • Aby zdjęcia były ostre, rób je z odległości ok. 1,2 m do 3 m od fotografowanego obiektu.
 • Im wyższa czułość filmu, np. 800 ASA, tym mniej światła potrzebuje aparat jednorazowy. I odwrotnie – im niższa czułość, tym potrzeba więcej światła.
 • Im wyższa czułość filmu w aparacie jednorazowym, tym niższa rozdzielczość. I odwrotnie – im niższa czułość, tym wyższa rozdzielczość.  
 • Im wyższa czułość filmu, tym większa ziarnistość i odwrotnie, im niższa czułość filmu tym mniejsza ziarnistość
 • Po wykonaniu zdjęć, aparat jednorazowy zanieś do zakładu fotograficznego (nie wyjmuj filmu) i oprócz wywołania filmu i wykonania odbitek zamów skany wszystkich klatek, by zapisać zdjęcia na urządzeniu cyfrowym.

Po latach przerwy, aparaty fotograficzne jednorazowe powtórnie zadomowiły się w fotografii. Tym razem chyba już na dobre, gdyż, rozwój innych technologii nie jest w stanie wyprzeć tego, co dobre, zabawne i ponadczasowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium