Fotostrada.pl

Statyw aluminiowy z głowicą kulową Manfrotto MK190XPRO4-BHQ2

Producent: Manfrotto
Ocena: 0
Kod produktu: 004322
Manfrotto MK190XPRO4-BHQ2 statyw aluminiowy z głowicą kulową. Fotostrada
    STATYWY I AKCESORIA

Krótki opis

Manfrotto MK190XPRO4-BHQ2 to zestaw składający się z 4-sekcyjnego, aluminiowego statywu oraz bardzo wytrzymałej głowicy magnezowej.

Cena: 1 499,00 zł 1499.00
ilość szt.
Dostępność: Dostepny u dostawcy:
Wysyłka w: 5-7 dni roboczych

Opis

 

Statyw aluminiowy z głowicą kulową Manfrotto MK190XPRO4-BHQ2

 

Seria statywów 190 posiada zwartą konstrukcję, a każdy z nich cechuje komfort transportowania. System blokowania nóg “QPL" pozwala na zwolnienie ruchem jednej ręki, wszystkich trzech blokad a zacisk jest mocny i pewny

 

Seria 190 posiada mechanizm ustawienia kolumny z pozycji pion-poziom, zwalniając blokadę tylko jednym palcem (z wyjątkiem modelu MT190X3). Dodatkowo możliwe jest jej obracanie o 360 stopni, niezależnie od tego czy jest umieszczona pionowo czy poziomo. Gdy nie jest używana, w całości chowa się w jarzmie statywu skracając jego długość.

 

W połączeniu z całkowicie płaską płytą kolumny centralnej statyw posiada jeszcze bardziej zwartą budowę. Podobnie jak w wyższych modelach, seria 190 wyposażona jest w gniazdo “Easy Link", umożliwiając podczepienie dodatkowych akcesoriów (lamp, giętkich ramion itp). Statywy serii 190 dostępne są w wersjach wykonanych z włókna węglowego lub aluminium. Seria ta łączy wysoką funkcjonalność z niewielkimi wymiarami.

 

MK190XPRO4-BHQ2 to zestaw składający się z 4-sekcyjnego, aluminiowego statywu oraz bardzo wytrzymałej głowicy magnezowej.  Zestaw ten doskonale sprawdzi się zarówno w studio jak i terenie. Łączy w sobie cechy mobilności (przede wszystkim niewielkie wymiary) oraz wysokiej wytrzymałości (udźwig do 7 kg). Bardzo wytrzymała głowica z dodatkowymi zabezpieczeniami jest idealnym rozwiązaniem równeż w przypadku ciężkich aparatów średnioformatowych. Dodatkowe funkcje statywu, takie jak złącze Easy Link czynią z niego statyw nie tylko foto czy video ale również jako doskonałe rozwiązanie do mocowania akcesoriów.  

 

Nogi statywu wykonane zostały z aluminium i składają się z 4 sekcji o średnicach 26; 22.5; 19; 15.5 mm. dzięki takiemu rozwiązaniu statyw po złożeniu jest krótki (tylko 49 cm) a jego wysoka stabilność pozostaje zachowana. Maksymalne obciążenie wynosi aż 7 kg. Doskonale sprawdzi się więc nawet z ciężkimi lustrzankami z długimi teleobiektywami lub aparatami średnioformatowymi. 

 

Cechą wyróżniającą serię 190 jest możliwość przełożenia kolumny centralnej do pozycji poziomej i to używając tylko jednego przycisku. Dodatkowo kolumna ta, może być obkręcana o 360 stopni. Kolumnę centralną można też przełożyć o 180 stopni, tak by głowica znajdowała się pod spodem. Dzięki temu statyw znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach fotografii. Na czas transportu kolumna w całości chowa się w jarzmie statywu, tak by zminimalizować jego długość.

4-stopniowa blokada kąta rozstawienia nóg pozwala na ustawienie statywu niemal w każdej pozycji także na nierównym podłożu. Nogi mogą być niezależnie blokowane pod kątem 25, 46, 66, 88 stopni. Tak, by idealnie dostosować się do otoczenia. Maksymalne rozstawienie nóg umożliwia też fotografowanie z bardzo niskiej wysokości - 8 cm. 

 

Funkcja Quick Power Lock umożliwia szybkie rozłożenie i dostosowanie nóg statywu. Specjalna konstrukcja mechanizmu zwiększa komfort korzystania z funkcji QPL. Jednocześnie technologia ta gwarantuje bezpieczeństwo zamontowanego sprzętu. Nogi statywu są niezwykle stabilne oraz pewnie blokowane.

 

Statyw posiada innowacyjny uchwyt Easy Link pozwalający na zamontowanie różnych akcesoriów dodatkowych, takich jak np. lampa błyskowa, lampa zewnętrzna lub urządzenie mobilne. Zastosowania uchwytu Easy Link są praktycznie nieograniczone.

 

Wbudowana w kolumnę centralną poziomica umożliwia ustawienie precyzyjnego kadru,  niezależnie od tego w jakiej pozycji ustawione są nogi statywu. Położenie poziomicy można regulować, tak by korzystanie z niej było komfortowe w każdej sytuacji. 

 

Dane techniczne

Udźwig 7 kg
Minimalna wysokość 8 cm
Wysokość maksymalna z wysuniętą kolumną 171.5 cm
Wysokość maksymalna z opuszczona kolumną 146.5 cm
Długość po złożeniu 60.5 cm
Waga 2550 g
Głowica MHXPRO-BHQ2
Poziomica 2-punktowa poziomica
Materiał Aluminium
Ilość sekcji 4
Nogi połączone trójnikiem nie

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium