B+W Filtr Szary 106 NDX64 46mm

106e.jpg
    ND - SZARE

Krótki opis

Filtr szary NDX64 w mosiężnej oprawce z przednim gwintem na dodatkowe akcesoria (dekielek,osłonę). Solidnie wykonany, trwały, odporny na wilgoć, kurz, zabrudzenia, łatwy w czyszczeniu.

Dostępność: W magazynie:
Wysyłka w: Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 175,00 zł 175.00
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: B+W
Kod produktu: 002087

Opis

B+W Filtr Szary 106 NDX64 46mm

Co to jest filtr szary B+W NDX64 E? 

Filtr B+W szary NDX64 E to filtr w mosiężnej oprawce z przednim gwintem na dodatkowe akcesoria, pokryty dwoma powłokami przeciwodblaskowymi oraz pozwalający na zmniejszenie dopływu światła o 6 działek przysłony.

 

B+w 106 e

 

Zastosowanie filtra szarego B+W NDX64 46mm

Filtr neutralnie przyciemniający NDX64, zmniejsza transmisje światła widzialnego, pozwala fotografować w ciągu dnia z  zastosowaniem bardzo długich czasów naświetlania. Jego naturalnym efektem ubocznym jest ocieplanie zdjęcia poprzez zwiększenie zawartości czerwieni w proporcjach światła. Jeśli jest to efekt niepożądany należy zastosować przed filtrem filtr typu B+W UV-/IR-Blocking 486.

Filtry szare stosuje się w celu ograniczenia ilości dopływu światła do aparatu fotograficznego jeśli nie chcemy lub nie możemy tego osiągnąć w inny sposób np: przymykając przysłonę lub skracając czas naświetlania. Filtry szare ND są neutralne kolorystycznie i w żaden sposób nie wpływają na równowagę barwową zdjęcia.

Używając tego filtra można stosować dłuższe czasy ekspozycji zachowując otwartą przysłonę, nawet przy silnym oświetleniu. Pozwala to wydobyć główny motyw z tła lub uzyskać efekt ruchu.

szary ndx64

 

Filtr szary NDX64 pozwala na zmniejszenie dopływu światła o 6 działek przysłony. Może mieć zastosowanie podczas fotografowania przy bardzo wysokim poziomie oświetlenia, na przykład na śniegu, w górach lub na plaży.
Przykładem zastosowania filtrów ND mogą być następujące sytuacje:
-jeśli konieczne jest zastosowanie długiego czasu otwarcia migawki w celu uzyskania efektu ruchu np: strumienia, wodospadu, czy pojazdu.
- jeśli konieczne jest zastosowanie dużego otworu przysłony w celu uzyskania małej głębi ostrości chcąc na przykład odizolować główny obiekt od tła.
-jeśli mamy w aparacie filtr o wysokiej czułości a chcemy uzyskać prawidłową ekspozycję w warunkach wysokiego poziomu oświetlenia.

Informacje o produkcie Filtr B+W szary 106 NDX64 E

  • Mosiężna dwu-gwintowa oprawka
  • Posiada dwie powłoki przeciwodblaskowe
  • Pozwala na zmniejszenie dopływu światła o 6 działek przysłony
  • Łatwy w czyszczeniu
  • Idealny do stosowania z obiektywami standardowymi, teleobiektywami.
  • Możliwość stosować go bez obawy winietowania z obiektywami od 24mm (dla klatki 35mm),18mm (APS-C).

B+W 106e

Niemiecka precyzja - gwarancją wysokiej jakości.

Firma B+W powstała w roku 1947 w Niemczech.Z roku na rok zdobywała coraz większą pozycję na rynku fotograficznym. Dzisiaj uważa się, że filtry tej firmy należą do najlepszych na świecie.

 

Dane techniczne

Średnica 46mm
Rodzaj filtra Szare
Rodzaj powłok standard (2)
Rodzaj oprawki F-PRO
Producent B+W Schneider
Gwarancja 24 miesiące
Kod Producenta 1069137
Kod EAN 4012240451210

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium